29.2. - 3.3. máme zavřeno, objednávky budeme vyřizovat od 4.3. Děkujeme za pochopení

Úložný policový systém Frame od Haralda Hermanruda

Vystavte své nejnovější úlovky, své poklady. Odhalte svou osobnost prostřednictvím svých nejoblíbenějších předmětů. Nechte otevřenou konstrukcí prostoupit vázy s květinami, sochy, dokonce i lampy. "Architektura se mění s moderními prostory, kde skleněné stěny od podlahy ke stropu a vestavěné skříně vyžadují otevřené a průhledné policové systémy, které nestíní dennímu světlu a zároveň vytvářejí platformu pro dekorace," říká Harald Hermanrud, "Policový systém "Frame" se dobře hodí ke stěně, jako opěradlo k pohovce, jako rozdělovač místností, nebo jako volně stojící solitér."

 

"Frame" je dokonalý policový systém, který slouží spíše k vystavování, než k ukládání předmětů. Harald Hermanrud vidí svůj design jako komentář k sociálním médiím a k potřebě většinové společnosti vyjádřit svou osobnost tak, aby zapadla do aktuální kultury. Úložný policový systém je ale fyzická, dlouhodobá a transformovatelná platforma, kterou mohou lidé používat ve svých domovech. Uživatel dodá finální podobu rozdělením polic a krabic prostřednictvím snadno rekonfigurovatelného regálového systému. Skutečný svět, který ukazuje svou sílu místo virtuální reality. "Viděl jsem potřebu vystavit věci na odiv, a tak jsem jsem chtěl dát lidem možnost vytvořit si dokonalou scénu pro svá nejcennější umělecká díla, LP desky, knihy, rostlinám, a to zcela samy o sobě. Frame tuto funkci zvládá mimořádně flexibilním způsobem, kdy matematická přesnost umožňuje, aby konstrukce roštu nesla police, tácy a boxy, které lze snadno přemisťovat bez použití jakéhokoli nářadí. Malé předměty lze "zarámovat" a vystavit, zatímco větší předměty lze nechat pronikat skrz konstrukci.

Rám je vyroben z profilovaných tyčí, které jsou do sebe zapuštěné a díky tomu je lehký a přitom pevný. A samozřejmě zde platí skutečně skandinávské all-in ve dřevě s důrazem na truhlářské zpracování. Je tu ovšem jeden zvrat: odhalené masivní mosazné nýtovací matice zachycují světlo a vytvářejí tak čitelnou konstrukci.

Díky chytrému a pečlivě provedenému truhlářskému zpracování se rám snadno sestavuje i přizpůsobuje. Police a podnos lze přemístit jednoduchým zvednutím a umístěním do nové části.

Harald Hermanrud obdržel cenu Formland Design Award 2017 a ocenění Best in Class 2019 časopisu Monocle poté, co v roce 2016 premiérově představil svůj regálový systém. Jeho lehký a zároveň robustní modulární policový systém si získal oblibu jako kus nábytku pro moderní obytné prostory, který lze umístit jako kulisu i jako samostatný centrální prvek. Harald Hermanrud vystudoval designovou školu Královské dánské akademie výtvarných umění a rozhodl se přidat ke svému studijnímu programu i studium truhlářství. Přestože k designu přistupuje jako k řešení problémů, kombinuje principy zakotvené v tradici dánského designu s vlastním smyslem pro materialitu a řemeslné zpracování. 'Policové systémy se často obtížně mění, Frame je naopak velmi snadno rekonfigurovatelný: konstrukce umožňuje přesouvat police na různých úrovních bez použití nářadí. Vytvořte si svůj osobní vzhled: zarámujte drobné předměty nebo nechte ty hlavní vystřelovat skrz konstrukci, jak se vám zlíbí. Poté, co Frame zvládl výrobu a objednávky zcela sám, se nyní prostřednictvím Design House Stockholm dostává k širšímu publiku. Ačkoli je Frame poměrně dánský a skandinávský, protože je celý vyroben ze dřeva se zaměřením na truhlářské práce, je v něm také zvrat: "Odhalením mosazných matic přidáte lesklý lesklý detail, který ukáže konstrukci, aby bylo vidět a pochopit, jak je vlastně vyrobena a sestavena. Myslím, že díky této upřímnosti si lidé vytvoří k designu vztah, což považuji za velmi podstatné a charakteristické pro můj designový jazyk. Žádné zbytečnosti, jen práce.