Příběh Le Klint

LeKlint? Moc nás těší, seznamte se!

LE KLINT je společnost zabývající se osvětlením, která byla založena v roce 1943, ale její historie sahá až do počátku 20. století, kdy bylo ručně skládané stínidlo lampy složeno tak, aby se hodilo k petrolejové lampě, kterou navrhl architekt a mistr inženýr P. V. Jensen-Klint. Od té doby si zachováváme původní koncepci, ale neustále se snažíme vyvíjet v rámci moderní doby.

Odraz dlouhé historie designu
 

Svítidla LE KLINT vznikají ve spolupráci s architekty a designéry, kteří mají velký respekt k řemeslu a tradicím. Le Klint se snažíme návrhy neustále modernizovat v souladu s dnešními technologiemi a měnícími se trendy. Příběh společnosti LE KLINT není jen příběhem firmy, ale také odrazem více než stoleté historie designu a technologie - století, během něhož se LE KLINT vyvinul v dnešní moderní výrobní společnost, aniž by byla narušena jeho integrita.

Ruční výroba v Dánsku

Hlavní kancelář a výroba se nachází v dánském Odense. Kvalitní řemeslné zpracování a vlastní výroba jsou dva hlavní pilíře značky LE KLINT. Světově proslulé kvalitní osvětlení je výsledkem technik a tradic předávaných z generace na generaci, které dodnes provádí široký tým vysoce kvalifikovaných pracovníků.

LE KLINT je synonymem pro stínidla. Ručně skládaná ikonická stínidla vyžadují roky učení specifických technik, absolvování kvalifikačního procesu a zvládnutí mnoha různých forem plisování, než je člověk uveden jako součást kvalifikovaného týmu techniků plisování. To je však jen zlomek postupu výroby sortimentu a řemeslného zpracování, které se skrývá za každou lampou. Velkou roli v tomto procesu výroby, které jde ruku v ruce se skládáním, hrají od počátku specializovaní kovodělníci a dřevaři.

Specializovaný tým společnosti LE KLINT je hrdý na každý aspekt výroby, montáže, kontroly kvality a postupů při expedici tak, aby byla každá lampa jedinečná.

Vlastní výrobní zařízení v Odense spolupracuje s kvalifikovanými dodavateli, jako jsou řezbáři, kovolitci a foukači skla se sídlem v Dánsku, nebo na mezinárodní úrovni, přičemž hlavním "vodítkem" je kvalita.

Pokud se chcete dozvědět více o každodenním životě a výrobcích, můžete sledovat účet LE KLINT na Facebooku a Instagramu a samozřejmě hashtagy #myleklint a #leklint.

Funkční světlo z ručně vyráběných lamp a slovo CEO

"Vždycky mě fascinovalo světlo v mnoha svých podobách. Neustále žasnu nad schopností síly čistého přírodního světla, které dokáže umocnit nebo naopak ochudit krásu přírody. Příležitostně jsem si kladl otázku, jak nás může současně přimět, abychom přemýšleli o struktuře barev a odstínech, a zároveň působit na naše smysly a ovlivňovat naše nálady. Je to vždy velký pocit profesního úspěchu, když jsme si osvojili porozumění používání světla tím, že jsme dokončili další dokonalý model LE KLINT a začlenili ho do naší široké nabídky ručně vyráběných návrhů.

Silná DNA v kombinaci s inovacemi

Posunout společnost LE KLINT do nové fáze je pro mě vždy vzrušující a naplňující zážitek, protože tato cesta představuje naši snahu posílit spolupráci se zkušenými designéry spolu s oddaným týmem LE KLINT. Společně se snažíme neustále vyvíjet inovativní a zároveň funkční návrhy, které reprezentují náš étos a respektují naši jedinečnou DNA."

S přátelským pozdravem,
Kim Weckstrøm Jensen, generální ředitel

HISTORIE

Příběh společnosti LE KLINT se datuje od počátku 20. století, kdy bylo ručně skládané stínidlo lampy složeno tak, aby se hodilo k parafínové lampě, kterou navrhl architekt a mistr techniky P. V. Jensen-Klint.

leklint lampa historická

Spolupráce s mladými designéry

Snažíme se, aby se sortiment osvětlení neustále vyvíjel a modernizoval v souladu s dnešními technologiemi. Vždy jsme rádi spolupracovali s architekty a designéry, kteří mají velkou úctu k našim tradicím a řemeslnému umění.

Kombinace tradice a trendů

Dnes přijímáme nápaditost mladých talentovaných designérů, kteří vytvářejí designové vyjádření, jež je v souladu s naší DNA. Proto historie společnosti LE KLINT není jen dalším příběhem firmy, ale příběhem o odhodlání a dravosti, díky nimž je LE KLINT stále aktuální a dokonce předbíhá neustálé změny trendů.

Průkopnictví důležitého detailu

Na začátku tým přátel a rodinných příslušníků tvrdě pracoval na zdokonalení nového typu stínidla a na oplátku dostal jeden celek poděkování za svůj čas. Rok 1943 byl rokem, kdy se z rodinné ruční výroby Klintů stal skutečný podnik vedený Tage Klintem. Díky tomu se Tage stal průkopníkem nového rozhodujícího detailu stínidel v podobě pružného límce.

Jedinečné řemeslné zpracování

Společnost LE KLINT je známá ve většině zemí světa díky svému jedinečnému řemeslnému zpracování a v průběhu let byla oceněna mnoha vyznamenáními včetně titulu "Dodavatelé dánského královského dvora".

 

Jedinečné řemeslné zpracování

Plisované stínidlo z papíru a plastu je stále srdcem naší 75leté designérské společnosti. Řemeslné zpracování křížového plisovaného stínidla je dodnes jedinečné a jde o ruční práci, kterou zvládá pouze originální plisovací studio LE KLINT v dánském Odense.

FoldestueNaše "tajná zbraň"

Řemeslníci, hovorově nazývaní Pleating Technicians, jsou vysoce kvalifikovaní a jsou hnací silou, která umožňuje pokračovat v odkazu ručně plisovaných stínidel.

Autentický design - kvalifikované řemeslné zpracování

Stát se kvalifikovaným technikem plisování ve společnosti LE KLINT trvá přibližně tři roky a většina zaměstnanců v plisovacím studiu pracuje ve společnosti více než 25 let. Obvykle každý stážista končí první rok tím, že se naučí zvládnout základní techniku plisování. Postupně během dalších dvou až tří let a v závislosti na rychlosti a zručnosti každého stážisty jsou mu postupně představovány všechny vzory, styly, tvary a velikosti plisování, dokud instinktivně neumí plisovat a skládat každý vzor z katalogu LE KLINT. Abyste se stali kvalifikovaným technikem plisování ve společnosti LE KLINT, musíte být trpěliví - výdrž je výhodou.

Lampa je mnohem víc než jen stínidlo

Vzhledem k rozsáhlým zkušenostem techniků plisování se s nimi často konzultuje nový design produktu. Všechny díly jsou vyrobeny z nejlepších materiálů a často je vyrábějí místní firmy nacházející se v blízkosti společnosti LE KLINT. Díly se sestavují v závodě v Odense a odtud se expedují do všech koutů světa.

 

 

 

Dodavatel dánského královského dvora

V průběhu let pomohla společnost LE KLINT zkrášlit dánský královský dvůr, královskou jachtu "Dannebrog", královský železniční vagón a královské recepce na kodaňském letišti nádherným nadčasovým osvětlením z rozsáhlého katalogu společnosti LE KLINT.

Ikonická ručně skládaná stínidla a svítidla LE KLINT, proslulá svou trvale vysokou úrovní řemeslného zpracování, ať už ze dřeva, kovu nebo plastu, obdržela 15. dubna 2003 jedno z nejvyšších dánských uznání. Pro společnost LE KLINT bylo potěšením, že byla v šedesátém roce své existence jmenována "dodavatelem dánského královského dvora".

Dronningekontor2

Topbillede_KlintFonden