24.4. až 1.5. máme zavřeno. Všechny objednávky budou vyřizovány od 2.5. děkujeme za pochopení

Bruunmunch - designová pecka z Dánska

Obklopeni přírodou

´18 Portrait Bruunmunch, LEFT Henrik Bruun, RIGHT Jacob Munch

Nebe nad mořem, moře míchající písek, písek formující břehy a budoucí tvář pobřeží. Písek, země, vítr, voda a počasí vytvářejí identitu Jacoba Muncha a Henrika Bruuna - tvůrců nábytkářské značky Bruunmunch.

Oba přátelé z dětství vyrůstali poblíž větrem ošlehaných dun u Severního moře, stali se spolužáky a nakonec přáteli na celý život. Důvěřovat druhým a získat si důvěryhodnou pověst může být něco jako výzva i nutnost.

Důvěřovat ostatním a získat si důvěryhodnou pověst může být nejen výzvou, ale i nutností. Dohody se musí dodržovat, to je v odlehlém regionu tradice. Tradice je třeba respektovat, ale musíte také znát rozdíl mezi tradicí a tím, že se necháte svázat konvencemi ve své kreativitě.

Bruunmunch

Společnost založili v roce 2008 dva přátelé z dětství Jacob Munch a Henrik Bruun. Dva přímočaře smýšlející majitelé z jižní části Dánska se znají od svých pěti let. Jejich snaha o nalezení dokonalosti se v případě nábytku nedařila naplnit, a tak se rozhodli vyrobit si vlastní a založit společnost s nekompromisním přístupem k designu a kvalitě. Společnost Bruunmunch prošla od svých počátků dramatickým vývojem. Procesy v rámci výroby se však od doby, kdy oba majitelé z Esbjergu vytvořili první kus nábytku, nezměnily.  

Čalounění

Styl Bruunmunch se vyvinul ve vlastní niku, která interpretuje dřívější designovou estetiku z 50. a 60. let a obnovuje ji tak, aby odpovídala modernímu životnímu stylu. Navrhují a vyrábí špičkový současný nábytek s identitou a používají trvanlivé a odolné materiály. Tým čalouníků má více než 50 let zkušeností s navrhováním a vývojem čalouněného nábytku, konstrukčními technikami, materiály a výrobou.

Konstrukční rámy jsou ručně vyráběny z evropské překližky a rámy sedadel jsou vyrobeny z masivní evropské borovice a jsou osazeny pružinami No-Sag. Pružiny No-Sag zajišťují vysoký komfort a dlouhou životnost. Pohovky jsou konstruovány pouze z pěny vysoké hustoty tvrzené za studena s označením Eco-Tex od předních evropských dodavatelů. Všechny pěny jsou nehořlavé. Bruunmunch používá látku od společnosti Kvadrat a kůži od společnosti Sorensen Leather, oba místní dodavatele. Veškeré čalounění se vyrábí ručně v Dánsku, čemuž odpovídá i cena.

2 seater-Reason-Fiord-Stone-Bianco-White-Marble

Vytvořeno ze dřeva

Co by kamenem dohodil od fjordu Lemvig se nachází dřevařský závod, kde se vyrábí veškerý nábytek z masivu Bruunmunch. Velké staré tovární budovy jsou plné vůně dřeva.

Dub může být vysoký až 40 metrů. Pro ty, kteří si uvědomují kvalitu, je to spolehlivá volba pro výrobu nábytku. Dub se používá nejen proto, že je odolný, ale také proto, že poskytuje vizuální zážitek. Dub disponuje krásnou barevnou paletou a také září, která dodává výrazu jedinečné odstíny. Dub obsahuje látky, které zajišťují odolnost proti opotřebení a hnilobě, a díky uzavřené struktuře je téměř nemožné, aby do něj pronikla voda a zničila ho.

Všichni zaměstnanci továrny mají dlouholeté zkušenosti s prací se dřevem. Ruce, které vytrvale pracují se dřevem a nábytkem Bruunmunch, vycházejí ze starých tradic dánského řemesla. Kvalita, důkladnost, pečlivost a hrdost jsou hodnoty, které jdou ruku v ruce s výrobou ve staré dřevařské dílně. Zvuk zubů pily, které se zakusují do dubu, vůně dřeva a oči, které se soustředí, to vše splývá s preferovaným a pečlivě vybraným dánským výrobcem Bruunmunch.

Je přírodní a trvanlivý

Výrobce kamene pro Bruunmunch je jednou z nejstarších kamenických firem v Dánsku. Její kořeny sahají až do roku 1867 a ví tak moc dobře o čem to je: Kvalita, preciznost a láska k materiálu. "Vybrali jsme si je, protože jsou ve svém oboru v Dánsku špičkou a mají jedny z nejvyšších standardů kvality. Disponují nejnovějším a nejmodernějším vybavením pro výrobu kamene a mají kameníky s dlouholetou praxí."

Ruční výroba

V Dánsku se vyrábí veškerý nábytek Bruunmunch. Spolupracovníci firmy mají dlouholeté zkušenosti s prací s nábytkem díky tradičnímu dánskému řemeslu. Do každého kusu je vložena pečlivá kvalita a hrdost. Pro Jacoba Muncha a Henrika Bruuna je důležité, aby se jejich návrhy vyráběly v Dánsku s dodržováním tradic a hodnot. Všechny výrobky jsou označeny a očíslovány, každý s individuálním odznakem z nerezové oceli.

Doufám, že se Vám bude líbit.

V průběhu května 2022 na LaConception.

Martin Huszár
majitel

The Lobster Chair__3