Koberce, stoličky a úložné boxy z kolekce "Björk"

Slovo "Björk" si mnoho čechů spojí se slavnou islandskou zpěvačkou vystupující pod stejným jménem. Ve švédštině je však slovo "björk" mnohem obecenějším výrazem, který v češtině znamená bříza. A jak správně tušíte, bříza dává inspiraci celé kolekci "Björk" od švédské návrhářky Leny Bergströmové. 

"Bříza, strom, který naleznete po celém švédsku je mojí inspirací pro kolekci Björk a vlna se svou tkanou strukturou přecházející z černé do bílé barvy dokonale představuje kmen břizy a světle hnědá barva jeho vnitřní část. Koberce s touto strukturou vytváří krásný přijemný povrch ve Vašem domově, stejně přirozený, jako kámen a dřevo v přírodě.

Kolekce Björk:

kobercestoličkyboxy

Bjork (kopie)

"Stoličky jsou přirozenou součástí celé kolekce stejně tak, jako pařezy v břízovém lese. Je to kus nábytku, který je svou formou a výrazem lehký a jemný."

birches-tree1

 

Mramorový efekt břízy je vytvořen pomocí tkalcovksé osnovy z bavlny a jejímu propletení s přízí. Vlna je dokonalým materiálem nejen pro svou jemnost, ale i pro svou přirozenou odolnost vůči znečištění díky přírodním olejům ve vlně obsažených.

bjork_rugs_closeup (kopie)

 

BjorkRug_3sizes (kopie)