Designéři a výrobci

Dôme Deco

Jménem značky Dôme Deco navrhují belgičtí designéři společnosti Eurofashion nábytek, bytové doplňky a interiérové textilie uzpůsobené do jenotného, snadno rozeznatelného konceptu, který je možné využít v soukromé i korporátní sféře. Ideální využití celkového konceptu můžeme najít nejen v hotelech, kde je kladen důraz na vysokou estetickou hodnotu a kvalitu materiálů, ale i u koncových zákazníků, kterým záleží na jejich domově. Společnost Eurofashion si právě díky značce Dôme Deco vybudovala velmi dobrou reputaci ve světě interiérového designu, protože jednoduše řečeno není žádnou kopií jiných a sází na svoje vlastní hodnoty. Hodnoty Dôme Deco jsou snadno rozpoznatelné, upřímné a unikátní a samotný koncept dává reálnou přidanou hodnotou do sektoru interiérového designu. Vlastní produkty jsou vyráběny v různých částech celého světa a v různých kulturách, což zanechává svou vlastní unikátní stopu na každém jednotlivém "solitéru" Dôme Deca. Všechen mix kontrastů (teplo-chlad, město-venkov, světlo-tma) je nakonec zpečetěn klasickými belgickými a burgundskými kořeny, často s ostrým kontrastem "exotična".

Celkový koncept značky je navržen pro zákazníka s širokým pohledem na svět, který hledá odpočinek a bezpečí ve svém domově. Je to také někdo, kdo se stará o svoje pohodlí a pravidelně se zamýšlí nad interiérem ve svém domově, protože chce "jít s dobou". Široký pohled na svět může pro zákazníka Dôme Deco znamenat volbu interiéru s charakterem venkovského prostředí, či spíše spojením s přírodními materiály a etno stylem v kombinaci se západními trendy, což nevylučuje pozitivní vztah ke městu a trávením volného času v něm. Do značné míry vycházejí tyto potřeby z osobních potřeb zakladatele značky.

Katalog aktuální kolekce Léto 2014

Sia Home Fashion - SIA 

Sia Home Fashion - SIA, jinak také Sonja Ingegerd Anderson založila značku SIA již v roce 1963. Úspěšný podnikatelský příběh začal vlastní ruční výrobou batikovaných zástěr a šatů pro děti, pokračoval ruční výrobou květin ve tvaru srdce z hedvábného papíru, výrobou a distribucí ubrusů, textilu a oblečení do obchodů s dárkovými předměty a do dnešního dne se rozvinul v úspěšnou mezinárodní značku využívající znalosti z různých prostředí, kultur a zkušeností s obrovským produktovým rozsahem.

V současnosti je produktová řada společnosti SIA Home Fashion opravdu úctyhodná: jsou to hedvábné květiny špičkové kvality, textilní kolekce, nádobí, nábytek, osvětlení, vázy, svícny, svíčky, dárkové zboží. Nové kolekce produktů jsou vždy vytvořeny s důrazem na nečekaný, různý a žádoucí design. Společnosti SIA tak uvádí každoročně na dva tisíce nových produktů, které jsou rozděleny do deseti kolekcí a nabízí tím produktovou dynamiku téměř každý měsíc.

Informace o aktuální kolekci naleznete na adrese www.la-conception.cz/sia-kolekce-jaro-leto-2014/

nebo na oficiálních stránkách výrobce www.sia-homefashion.com 

Shishi

Základní filozofií pobaltské společnosti Shishi je navrhování moderních alternativních výrobků s důrazným apelem na základní tvar a jeho jednoduchost. Hlavní produktovou řadu Shishi představuje každoročně kolekce váz pro jednoduché a přirozené aranžování květin, vedlejší produktovou řadu pak představují hedvábné květiny a vánoční ozdoby.

Společnost Shishi byla založena v roce 1998, má sídlo v Tallinu, Estonsku a hlavními návrháři a zároveň zakladateli jsou Linda Johnses a Taivo Piller. Renomé získali jako jedni z nejlepších inovativních květinových designérů ve východní Evropě. V současnosti je společnost Shishi zastoupena v Norsku, Lotyšsku, Estonsku, Anglii, Rusku a expanduje dále do Dánska, Švícarska a Dubaje. 

Fleur Ami

Firma Fleur Ami představuje špičkového výrobce květinových obalů, dekorací a také různých produktů, které jsou vhodné pro profesionály v oblasti designu, floristiky, dekorace a krajinářství. Produkty firmy se vyznačují: 

  • nevšedností a výjimečným designem,
  • dobrou cenou a excelentní kvalitou,
  • sladěním tvarů, barev a materiálů.

Cílem firmy je nabídnout portfolio produktů, které uspokojují lidské potřeby a touhy vytvořením symbiózy mezi "architekturou a rostlinami" a pozitivní atmosférou.

Le Sorelle

Made in Italy!

UASHMAMA®  je originální jméno pro inovativní produkty vyrobené z omyvatelného papíru. Vznikl v malé italské rodinné firmě z toskánska jménem “Le sorelle” (italsky znamenající “sestry”):

“Pro nás v Le sorelle znamená jméno UASHMAMA® vzpomínka na mámu, která umývá šaty pro své děti. A protože naše máma pojmenovala naše obchody po nás, čtyřech sestrách, rozhodly jsme se my věnovat něco pro ni, to je: UASHMAMA®!” 

Výroba papírových sáčku probíha přímo ve vesničce Montecatini, kousek za hradbami světoznámého města Lucca. Firma zaměstnává místní ženy a muže, kteří sáčky a další produkty šijí ručně doma!

Složitější produkty řady Uashmama jako jsou kabelky a tašky jsou vyráběny v továrnách poblíž Florencie, ve kterých současně nechává šít své produkty současná světová modní elita!

www.uashmama.cz

Broste Copenhagen

Dánská firma Broste Copenhagen nabízí doplňky v moderním útulném designu v zemitých barvách a přírodních materiálech. Minimalistické linie, typické pro severský design, doplňuje rustikální vzhled s nádechem orientu. To dodává většině bytových a zahradních doplňků, dekorací a nábytku firmy Broste jedinečný vzhled a přirozenou patinu, která vytváří domov s hřejivou a útulnou atmosférou. Se značkou Broste jednoduše splynete s přírodou.

Linum

Linum - The nordic way of life. Rodiná firma Linum představuje tvůrčí setkání švédského designu a textilní tradice po generace. Linum nabízí široký výběr bytového textilu pro domácnost, který poskytuje nekonečné možnosti kombinací. Celá kolekce nabízí přes tisíc produktů a vzory jsou vytvořeny švédskými designéry. Některé produkty firmy získaly ocenění za inovativní design a používáné materiály jsou z nejkvalitnějších přízí, barevných pigmentů a prošívání! 

Lampe Berger

Už 110 let se Lampe Berger používají k desinfekci a provonění vzduchu v domech, bytech i kancelářích. Pro svou vysokou účinnost byly používány dokonce i v nemocnicích. Nyní se i vy můžete přidat ke známým osobnostem, jako byl Pablo Picasso nebo Jean Cocteau, které lampy Berger používaly.

Lampe Berger procesem katalytické oxidace zbavují vzduch bakterií, pachů a nečistot. Pokud si zvolíte parfémovanou náplň, vzduch i příjemně provoní. Zároveň jsou díky svému desingu krásnou dekorací interiéru. Oproti běžným aromalampám hoří jen krátkou dobu a neprodukují zbytečný kouř. Jejich používání je proto velmi hygienické a bezpečné. Současný systém, který Lampe Berger využívají, je chráněn šesti mezinárodními patenty.

Lampe Berger

Desigh House Stockholm

Design House Stockholm (DSH) je více síť nezávislých designérů, než jeden výrobce bytového designu. DSH raději vítá návrhy různých designérů s jejich vlastním osobním přístupem, než aby vybrala jednoho designéra pro návrh specifického produktu. Kolekce designových produktů tak nemá žádné omezení, nebo hranice a je jedno zda jde o hrnek, křeslo, světlo, nebo šperk. Ambicí DSH je být zrcadlem skandinávského designu, a to ne ve smyslu geografického určení, ale ve smyslu filozovického a estetického pojetí designu. Základní filozofií je přestavování "designových klasik" s nadčasovým apelem na pozorovatele a kvalitou, která přežívá dočasné trendy. 

It's About Romi 

It's about RoMi - za tímto netradičním názvem se skrývá holandský tým designérů, kteří již dvacet let tvoří doplňky a osvětlení do interiéru. RoMi je zkratka počátečních písmen slov Realistic Open Minded Individuals a jak už z názvu vyplývá, otevřenost a individualita je vidět přímo na jejich práci, pro kterou berou inspiraci i u břehu jednoho z nejstarších vodních kanálů v Amstrdamu, kde studio sídlí.

V showroomu La Conception Vám představujeme moderní kolekci světel CITYLIGHTS, inpsirovanou životem ve velkých městech a vytvořenou s ohledem na současné trendy v materiálech, barvách a možnosti recyklace. Kolekce světel se vyznačuje elegantním monochromatickým stylem s jemnou niklovou úpravou, konstrukcí světla obvykle v čistě bílé a černé barvě a ručně vyrobenými stínidly z bavlny a lnu, které je možné kombinovat až v 15 odstínech. Designéři studa RoMi také rádi pracují i s méně obvyklými materiály, jako je cement, bambus, polystone a sklolaminát.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.